Zbulohet fotoja si kùrrë më parë e miqësisë e Berishës dhe Soros/ Dalin detaje trònditëse e prìshjes së marrdhënieve…

3C29BAE0 F7F7 4E72 9997 E3E9E1F5ABFF

Marr.ëdhënia dashuri- ùrrejtje e Sali Berishës me George Soros dhe dyfytyrësia e politikës folklorike në Shqipëri. VIDEO e plote mes takimit Berisha Soros👇

Ndryshe nga kryetari i PD, Lulzim Basha, i cili nuk e ka lakuar qoftë edhe një herë emrin e Sorosit në publik, Sali Berisha ka dhënë alàrmin se George Soros dhe mà.fia e tij, janë një rrèzik madhor për demokracinë shqiptare.

Po ashtu, Berisha ka aluduar edhe për një miqësi okulte mes Sorosit dhe kryeministrit Edi Rama. Po sa i vërtetë është Sali Berisha në ofènsivën ndaj Sorosit? Cilat janë fijet e pàdukshme që lidhin filantropin me krerët e Partisë Demokratike?

Nëntë vjet më parë, në 25 janar të 2008, Sali Berisha e shpallte George Soros mik të madh të Shqipërisë dhe shqiptarëve,

ndërsa sot e konsideron si rrèzik për kombin shqiptar dhe si njeriun që ka korrùptuar më shumë se kushdo tjetër politikanë mbi tokë. 12 vjet më parë, Berisha i kërkonte George Soros financimin e projekteve të ndryshme në Shqipëri, ndërsa sot e akùzon për veprime màfioze në rajon.

Takimi në Zvicër
Në 25 janar të 2008, ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një takim me George Soros, në Davos të Zvicrës. Në njoftimin e Kryeministrisë, Soros konsiderohej si mik i madh i shqiptarëve.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!