Jam gruaja më e fòrtë në në Shqipëri dhe në opozitë/ Vendimin nëse do të rreshtohem krah Berishes apo Alibeaj do ta marr të…

AFBEDE49 4B30 45BD 8190 9C5F1BBB1877

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka folur ditën e sotme për zhvillimet në PD, si dhe ecurinë e kësaj force politike me zgjedhjen e Sali Berishës në krye.VIDEO👇

E pyetur se në krah të kujt do të rreshtohet, Sali Berishës apo Enkelejd Alibeajt, deputetja tha në një intevistë në “News24” se tani nuk është momenti dhe as koha që selia blu të hùmbas dikë nga anëtarët e saj.

Ajo u shpreh se do të ketë një bashkim të të gjitha forcave që aktualisht veprojnë të ndàra në PD , si një përpjekje për të fituar në zgjedhje.

Pyetje: Me kë do të rreshtoheni?

Duma: Nuk kemi luksin të hùmbasim askënd. Dhe s’kemi luksin të flasim me gjuhën e ndàsisë. Do të ketë një bashkim, patjetër që do të ketë një bashkim se vjen nga n evoja për ta bërë fituese.

Unë jam e bindur që do të ketë një bashkim. Pse ta them këtë,. Unë takoj, nuk e bëj me bam-bame takimin me demokratët. Dhe dëgjoj kur thonë për zgjedhjet në bashki, ju aty lartë bëni zhùrmë kurse ne jemi bashkuar se duam të fitojmë bashkitë.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!