“Kthimi im është si i Steve Jobs”! Deliron Sali Berisha, paralajmëron Ramën: Ai me Ipad ndryshoi botën, unë Shqipërinë!

3B1F50D4 E223 4C69 B110 77444B64F286

Nuk kanë fùnd perlat e Sali Berishës. Ndërsa e kemi parë shpesh “t’i bekojë” VIDEO e plote me batutat e Berishes👇

kùndërshtarët me lloj e soj epitetesh, në varësi të situatës, për ta nisur nga Alibeaj i fundit, të cilin e quajti “Alibasha”, apo Bashën – Lul Brava,

Ramën – Edi Krì.mi apo Edi Dròga, Niko Peleshin – Niko Rragami, Damian Gjiknurit – Damian Çela, Ditmir Bushati – Ditzi Bajro, Arben Ahmetaj- Arben Zhozhoja, etj- etj pasi lista është e gjatë, Plaku “non grata” u mundua të rriste gratat duke i zgjedhur një të bukur vetes, Steve Jobs.

Gjatë takimit me mbështetësit në Durrës, Doktori nuk hezitoi të bënte një krahasim të çuditshëm kur tha se: sikurse Steve Jobs ndryshoi botën me teknologjinë, Sali Berisha do të ndryshojë Shqipërinë.

“PD e vërtet e ka mùndur Edi Ramën 3 herë, nuk ka shpresë. Kthimi im është kthimi i Steve Jobs, ai që me i pàdinë dhe iPhone ndryshojë botën, ne do të ndryshojmë Shqipërinë”– tha ai.

Sipas Berishës, Edi Rama tallet sepse ka gjetur një opozitë kukull, por ta hàrrojë sepse ai do t’ia tregoi vendin.

“Del e thotë më thoni kr.ìminel mua, më thoni ca të doni po mos më thoni hàjdut se jam dy metra i gjatë dhe nuk vjedh. Kjo është garancia që u jep Rama. Meqe jam unë dy metra i gjatë nuk mund të vjèdh. Nuk është fjala për hàjdutë xhepi, por është fjala për hàjdut me kamion.

Jemi një moment krìtike, por unë jam besimplotë dhe unë ju shof ju dhe shof shqiptarë të vendosur. Mos hàrroni se jemi 40 mijë në këmbë. Kaluam të gjitha këto vèshtirësi, të tjerat nuk janë të pakta, por të kalueshme.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!