As Berishën as me Alibeaj, Grida Duma làrgohet? Duma “pozicionohet” me vendimin e paprìtur…

duma berisha

Deputetja e PD-së, Grida Duma ka folur lìdhur me mënyrën e përballjes së Berishës me shpalljen “non-grata” dhe mbi gjendjen ku ndodhet partia Demokratike aktualisht. VIDEO e plote me Grida Dumen e ghjeni meposhte👇

Ndërsa e pyetur se me cilin do të rreshtohej mes Berishës dhe Alibeajt, Duma u shpreh për emisionin “Kjo Javë” se nuk ishte momenti që selia blu të hùmbiste asnjërin prej tyre. Më tej ajo u shpreh e bindur se do kishte një bashkim të forcave që aktualisht po vepronin veçmas në parti.

Me kë do të rreshtoheni?

Nuk kemi luksin të hùmbasim àskënd. Dhe s’kemi luksin të flasim me gjuhën e ndàsisë. Do të ketë një bashkim, patjetër që do të ketë një bashkim se vjen nga nèvoja për ta bërë fituese. Unë jam e bindur që do të ketë një bashkim. Pse ta them këtë,. Unë takoj, nuk e bëj me bam-bame takimin me demokratët. Dhe dëgjoj kur thonë për zgjedhjet në bashki, ju aty lartë bëni zhurmë kurse ne jemi bashkuar se duam të fitojmë bashkitë.

A është në rrugën e duhur tani PD-ja?

Kërkon plotësi tjetër. Nuk hyj në diskutime fare unë. Duhet patjetër të gjejmë gjuhën. Është e papranueshme për mua që këtu flas me një anëtarë të Rithemelimit dhe pastaj flas me një tjetër të PD-së zyrtare dhe kryqëzimi i syve të tyre është se më kë po flas më mirë. Është e papranueshme. Kërkoj që të çlirohemi nga ky paragj.ykim se nuk ka palë. Ne jemi këtu,. ekzistojmë se janë demokratët.

Unë ekzistoj si deputetë e Parlamentit të Shqipërisë se ekzistojnë demokratët. Kur nuk ka palë midis demokratëve, se nuk ka demokratë këtej e demokratë andej ndaj na takon ne që ta zgjidhim këtë në hierarkinë tonë. Unë nuk bëj më gjùeti shtrìgash se i hèdh benzinë zjàrrit. Unë do të vazhdoj të bëj punën time, se nuk është çështje as hierarkie as pozicionimi. por ne duhet të sjellim një PD që rrezaton bashkëpunim dhe madhësi. Nuk më detyron mu askush që të heq dorë nga një gjë. pati dy kolegë të tjerë që qëndruan nënkryetarë, por unë dhe zoti Gjekmarkaj ìkëm.

A keni pasur ju zhgënjime nga kolegët tuaj?

Jo, absolutisht jo. Kaq vite në politikë më kanë bërë të kuptojë që trajektoret e njerëzve në politikë ndryshojnë në vàrësi të kohës. Axhendat e karrierës personale nuk gjy.kohen kurrë, ato duhen pranuar. Po unë jam gruaja më e votuar në PD, në vota individuale pa modesti. Por a tregon kjo votat e mia reale. Jo nuk i tregon se isha në një zonë në perifieri të Tiranës.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!