EKSLUZIVE:Pas Shumë Vitesh Sot Publikohet foto tróndìtëse me Sokol Olldashin ditën e aksìdentit..(FOTO)

DFF995FF D011 4E21 B2A0 7F70FA073815

Teksa kanë kaluar plot Nente vjet nga ngjarja më tràgjike, që trònditi Shqipërinë dhe gjithë politikën, aksìdenti fàtal që i mòri jetën Sokol Olldashit, të vërtetat vijojnë ende të mbahen tùrpshëm sèkret, shkruan Pamfleti. Kliko meposhte për te shikuar FOTON👇

I cilësuar padyshim si një ndër skàndalet më të mëdha politike, ku prèken interesat e të dyja kaheve, djathtas dhe majtas, politika është kujdesur me çdo kusht të mbajë të fshèhtë të vërtetën më të madhe të aksìdentit të tmèrrshëm të mbrëmjes së 20 nëntorit 2013, ku vìktimë mbeti një ndër figurat më të rëndësishme të PD, ministri dhe deputeti i kohës së Sali Berishës, Sokol Olldashi. Kliko meposhte për te shikuar FOTON👇

Një ngjàrje e rèndë, që vijon të komentohet edhe sot në të gjitha rangjet, që nga diskutimet e kafeneve, dyert e drejtësisë e deri te krerët më të lartë të politikës. Mund të cilësohet pa frìkë si e para ngjàrje, ku të përfshìra janë të dyja anët e politikës dhe e vërteta do të gjunjëzonte koka të rëndësishme majtas dhe djathtas.

Në fakt të vërtetën e madhe që fshìhet pas asaj nate të errët shiu e dinë thuajse të gjithë shqiptarët, e di i gjithë shteti, madje edhe drejtësia, por àskush nuk ka gùxuar ta thotë publikisht deri më tani, të gjithë të fshèhur nën ‘petkun’ e fùqìshëm të politikës, e cila me kërcènime e shàntazhe mban pèng të vërtetën, vetëm për të shpètuar nga një tjetër njòllë e zèzë.

Por, boll më! Kjo çështje nuk mund të vërtitet e të fshìhet pa fund. Të gjithë e dinë se është një person kyç që di gjithçka për ngjarjen, është njeriu që ka qenë me Olldashin, në momentin kur makina e tij do të rrokullisej drejt territ të përjetësisë.

‘Pamfleti.net’ gùxon të flasë për herë të parë publikisht për dëshmitarin e ngjarjes, njeriun që fatmirësisht shpètoi nga aksìdenti i kòbshëm që i mori fr.ymën e fùndit Olldashit. ‘Pamfleti’ ka vendosur t’i japë fùnd kësaj màskàrade 5-vjeçare, që bëri bashkë gjithë llùmin e politikës shqiptare, dhe të zbulojë emrin e gruas që shoqëronte Sokol Olldashin atë mbrëmje nëntori.

Në makinë me Olldashin ka qenë gruaja e ish-ministrit të Partisë Socialiste, Ilirjan Celibashi, që është njëherësh dhe motra e kreut të Partisë Republikane, aleatit të Lulzim Bashës, Fatmir Mediu, Ardjana Mediu (Celibashi). Shqiptarët, politika dhe drejtësia e dinë mjaft mirë këtë të vërtetë, që i nxìnë edhe më shumë fytyrën politikës së zullumeve e skàndàleve.

Dhe në fakt, interesi ynë nuk është aspak te nxjèrrja e këtij emri që e dinë thuajse të gjithë, pasi të tilla flirte ndodhin çdo ditë në gjirin e politikës shqiptare, por kërkojmë vetëm të hìdhet drìtë mbi ngjàrjen.

Ndaj dhe tani është momenti që drejtësia të shkèpùtet njëherë e mirë nga kjo politikë llùmi dhe të zbardhë të vërtetën e plotë. Drejtësia duhet të veprojë e pàvàrur, të marrë në pyetje bashkëshorten e socialistit dhe motrën e demokratit për t’i dhënë fùnd njëherë e përgjithmonë këtij skàndàli të madh të politikës shqiptare./Pamfleti

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!