“Superskàndal”, Djali i Bledi Çuçit është arrèstuar në Itali si anëtar i màfias, dalin FOTOT…

collage 31

Ish kryeministri, Sali Berisha ka publikuar mesazhet e dërguara nga “qytetari dixhital” ku sipastij në Itali, ishte arrèstuar djali i ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi. FOTOT e publikuara kliko meposhte për ti shikuar👇

Sipas Berishës, Endi Çuçi është vënë në prànga nga autoritetet italiane si person i përfshìrë në kòntrabandën e ìlaçeve, vepër penale për të cilën SPAK organizoi një operacion javën e kaluar ku u vunë nèn hètim edhe disa mjèkë shqiptarë.

Më tej nëmesazhin që ish kryeministri ka publikuar, janë paraqitur edhe dokumente sipas të cilave zbulohej se djali i parë i ministrit Bledi Çuçi, ishte i punësuar në KLGJ dhe se po bëheshin ndërhyrje për lìrimin e tij.

Bëhet fjalë për lajmin e publikuar rreth 4 ditë mëparë, ku nëskàndalin e medikamenteve kòntrabàndë dhe kurìmeve të kushtueshme në Itali, ishin përfshìrë edhe mjèkë italianë dhe shqiptarë.

Postimi i Berishës:

SUPERSKàNDAL!

Arrèstohet ne Itali, Endi Çuçi, djali i ministrit te Brendeshem te familjes Blendi Çuçi, si antar i màfjes qe kàntrabàndonte ilaçe dhe te sèmure! Punonte ne KLGJ! Nderhyrje te fuqìshme per lirimin e tij! Màfje dhe vetem màfje! sb

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Pershendetje Doktor.

Kam disa dokumenta me rendesi te cilat po jua nis. Behet fjale per nje mase sigurie te Gjy.kates italiane ku i perfshìre eshte djali i Blendi Çuçit, Endi Çuçi ne kòntrabànde ìlacesh dhe pacientesh shqiptare qe te merrnin karta shendeti te fàlsifikuara ne Itali ne kohen e Covid. Nuk e ka àsnje media vetem ne. Nje miku im gazetar ma dha ne menyre konfidenciale te cilat i siguroi nga gazetare italiane. Materialet i kam.

Me poshte po ju nis dokumentin e Gjy.kates, ku permendet djali i Blendi Çuçit nga martesa e tij e pare me Zhaklina Peton, e dale ne pergjimet italiane.

Bashkengjitur ju nis te gjithe materialin, median tone e cila e publikoi rastin, por nuk e kane permendur emrin e djalit te Blendi Cucit dhe median italiane. Kredecialet e tij dhe punesimin ne KLGJ.

Me poshte dokumentat: 1. Masa e sigurise se Gjy.kates se Milanos. 2. Lajmet ne mediat italiane. Pèrgjimet ne dosjen e Gjy.kates.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!