Presidentin Meta e prèsin shum tèlashe/Eshte rradha e tij! FBI ka marrë dèshmi për t’i kòpsitur dosjen presidentit në ìkje”…

collage 29

Presidentin Ilir Meta duket se do ta prèsin shumë tèlashe, sidomos me amerikanët, pasi të zhvìshet nga kostumi i Kreut të Shtetit në fund të muajit që vjen. Paralàjmërimin e ka bërë ditën e djeshme drejtori i televizionit “Fokus TV” VIDEO e plote meposhte👇

në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, gazetar i njohur Robert Papa, i cili teksa ishte i ftuar dje në një studio televizive, zbuloi FBI po mbledh prova dhe fakte për të fùndosur Ilir Metën, duke lënë të nënkuptohet se edhe ky i fùndit do të ketë fatin e ish-kryeministrit Sali Berisha, pra duke u shpallur “non grata”.

Madje, zoti Papa ndërsa komentoi vizitën e Metës gjatë kësaj jave në SHBA, të cilën e cilësoi si gjysëm private, për sa kohë që presidentin në ìkje nuk e prìti në takim àsnjë zyrtar i lartë në Uashington. Po ashtu, mes krìtikave e dhe ironisë thèrëse, autori i emisionit “Fokus”, deklaroi se ka rënë sistemi i vlerave edhe tek dekoratat që jepen nga Meta, i cili sipas tij, s’la qytetarë pa e bërë dhe dekoruar “Nderi i Kombit”. “Vizita është në Neë York, nëse nuk takon ndonjë zyrtar është si një vizitë gjysëm private. Zotëria është president në ikje. 40 dekorata do marrë me vete.

Nuk di ndonjë president tjetër të veprojë kështu. Më dinjitozi në ardhjet në Amerikë ka qenë Berisha, ka shkuar dy herë në Shtëpinë e Bardhë. Metën e kanë ìnjoruar në vazhdimësi çdo zyrtar i mesëm dhe i lartë amerikan që ka ardhur në Shqipëri .

Është qesharake dhënia e dekoratave. Si mund të pranosh dekoratë nga dikush që akùzat i ka më të mëdha se Rama deh të tjerë. Ka njerëz që janë thirrur nga FBI të japin informacion për Metën që do ketë probleme pas làrgimit. Nuk është vetëm Meta, por edhe Nishani.

Ç’është kjo mani. Nderi i Kombit dy-tre veta mund të ketë Shqipëria. Ka rènë sistemi i vlerave edhe tek dekorata, shpresoj që Presidenti i Ri të jetë ndryshe”, deklaroi ai.

Kujtojmë se 3 vitet e fundit presidenti Ilir Meta i sfìdoi hapur amerikanët, ndërkohë që paralelisht sùlmoi dhe hòdhi akùza të forta në adresë të ambasadores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, më të cilën gjatë këtij muaji ka treguar se po i përmirëson raportet, pas làjthitjes që Kreu i Shtetit në ikje konsumoi kùndër SHBA-ve.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!