Vijnë paràljàmerimet e para! Yuri Kim takohet me Presidentin e zgjedhur, ja çfarë u diskutua në Pallatin e Brigadave

B5638DC7 6152 4727 88FD 7A0173863153

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim është takuar me presidentin e zgjedhur, Bajram Begaj.
Videon e plote e takimit e gjeni meposhte👇

Lajmin e ka bërë të ditur vetë faqja e ambasadës së SHBA, ku shkruhet se takimi ishte zhvilluar në Pallatin e Brigadave.VIDEON e plote te takimit e gjeni meposhte👇

Kim e uroi Begajn për zgjedhjen e tij në krye të presidencës dhe e falenderoi për kontributin e tij në forcimin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri si Shef i Shtabit, veçanërisht gjatë stërvitjes ùshtarake Dèfender Europe 2021.

Postimi i Plotë:

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim u takua sot me Presidentin e zgjedhur Bajram Begaj në Pallatin Presidencial (Pallati i Brigadave) në Tiranë. Ajo e uroi atë për zgjedhjen e tij si President i ardhshëm i Shqipërisë dhe përsëriti se Shtetet e Bashkuara presin me padurim të vazhdojnë bashkëpunimin e shkëlqyer me të në detyrën e tij të re.

Ambasadorja Kim e falënderoi atë për kontributin e tij në forcimin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri si Shef i Shtabit, veçanërisht gjatë stërvitjes ùshtarake D.efender Europe 2021 dhe vuri në dukje se ajo pret shumë takime të tjera me Presidentin e zgjedhur Begaj gjatë presidencës së tij të ardhshme”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!