Dalin detaje tròndìtëse:Berisha përgjoi Olldashin deri ditën e vd.èkjes, Rama zhdùku raportin me marrëveshje(FOTO)

collage 24

Ne nje artikull te publikuar nga Pamfleti dhe foto DHE NJE VIDEO qe do te shihni meposhte👇tregon se si Berisha përgjoi Metën mbi 800 herë, nën përgjim edhe Basha për t’u siguruar nëse është besnik, Edi Rama mbylli skàndalin se ishte përgjuar vetë me njerëz të krì.mit. Foton dhe VIDEON e shikoni meposhte👇

Përgjimi i kùndërshtarëve, por edhe i besnikëve, është një nga metodat kryesore të Sali Berishës, për të mbijetuar në politikë. Pas katapultimit të Visho Likës në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror, përgjimeve u ka shpètuar vetëm Shkëlzeni dhe sigurisht vetë Berisha, i cili ishte arkitekti i përgjimeve. Po si u zbuluan përgjimet për llogari të Sali Berishës? FOTO dhe VIDEO👇

Pas ardhjes në pushtet, Edi Rama ngriti një grup pune, me anëtarë të Komisionit të Sigurisë Kombëtare, për të kontrolluar SHISH. Fillimisht, SHISH bëri rezìstencë, por më në fund i hapi dyert. Grupi i punës zbuloi përgjimet, për të cilat hartoi një raport. Sipas këtij raporti, më i përgjuari nga Berisha ishte Ilir Meta. Meta ishte përgjuar mbi 800 herë. Nën përgjim ishte vënë njerëzit kryesorë të politikës dhe mediave. Sipas personave që kontrolluan SHISH, nën përgjìm ishin vënë edhe të gjithë ata që shanin Shkëlzenin dhe Argitën.

Pas Metës, njeriu më i përgjuar nga Sali Berisha rezultoi Sokol Olldashi, i cili rrèzìkonte seriozisht pozitat e familjes së tij në Partinë Demokratike. Në bazë të raportit të grupit të kontrollit, që ka hetuar përgjìmet e shefit të spìunazhit shqiptar, Sokol Olldashi është përgjuar deri ditën e vd.èkjes enigmatike, gjoja në aksìdent.

Gjatë përgjimit të Sokol Olldashit, Berisha ka arritur të zbulojë edhe kùndërshtarët e tjerë të Bashës dhe familjes së tij. Kështu, në listën të pèrgjuarve, rezulton Astrit Patozi, Ilir Rusmali, Mesila Doda dhe i gjithë grupi ànti-familje në Partinë Demokratike. Berisha ka përgjuar edhe vetë Lulzim Bashën, të cilit i besoi drejtimin e PD. Berisha e ka përgjuar Bashën për t’u siguruar nëse është vërtetë besnik i familjes apo shtiret.

Po çfarë ndodhi me raportin e përgjimeve? Edi Rama urdhëroi zhdùkjen e raportit. Rama ùrdhëroi deputetët që ishin pjesë e grupit të kontrollit të mos flisnin më për këtë çështje. Piro Lutaj, në atë kohë deputet dhe pjesë e grupit, u rèvoltua dhe kërkoi të dinte se pse duhej të tërhìqeshin, pasi plani ishte për të shkàrkuar Visho Likën. Rama e fluturoi Piro Lutajn, duke mos e bërë më deputet. Më pas, Rama bëri kreun e SHISH, Visho Likën, ambasador.

Po çfarë e shtyu Ramën të bënte gjithë këtë kapërcim, nga plani për të shkàrkuar Vishon dhe madje për ta çuar në bù.rg pasi kishte përdorur SHISH si një cèlulë që përgjonte për llogari të Sali Berishës, në vendimin për ta bërë Vishon ambasador? Shumë burime thonë se Visho i kishte shumë pèrgjime Ramës, ku fliste me njerëz të botës së krìmit, por edhe me personazhe të tjerë të biznesit, duke bërë pazare./Pamfleti

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!