Çfarë po ndodh? Për herë të parë, Drejtori i FBI-së zbret në Shqipëri, ja detajet…(VIDEO)

5A72D137 B92E 4D50 AC3E C240D5D5A9AD

Drejtori i Byrosë Federale të Hètimit (FBI) Christopher Wray mirëpriti në takim Drejtorin e Përgjithshëm të Polìcisë së Shtetit Drejtues Madhor Gledis Nano.VIDEO meposhte👇

Drejtor Nano, gjatë vizitës disaditore në Uashington, krahas takimeve të rëndësishme me zyrtarë të lartë të agjencive ligjzbatuese në Amerikë, zhvilloi një takim të veçantë me Drejtorin e Byrosë Federale të Hètimit (FBI) Christopher Wray,ku u shpreh se shum shpejt do te zbres ne shqiperi. VIDEO meposhte👇

Drejtori i FBI Christopher Wray përgëzoi Drejtor Nanon, për kurajon dhe profesionalizmin në drejtimin e Polìcisë së Shtetit dhe i konfirmoi mbështetjen e palëkùndër të agjencive lìgjzbatuese amerikane për Polìcinë e Shtetit.

Vizita përforcoi marrëdhëniet e forta dhe bashkëpunuese mes Polìcisë së Shtetit shqiptar dhe qeverisë së SHBA-së.

Përveç takimit të tij me drejtorin e FBI-së, Drejtori i Përgjithshëm i Polìcisë së Shtetit Gledis Nano më herët u takua edhe me zëvendësndihmësprokurorin e Përgjithshëm, njëkohësisht Këshilltar për Çështjet Ndërkombëtare të Departamentit të Drejtësisë,

Bruce Swartz, shefin e Opèracioneve të Jashtme të Administratës së Zbatimit të Dr.ogës (DEA), George Papadopoulos, dhe drejtues të lartë nga Byrotë Diplomatike të Departamentit të Shtetit për Sigurinë dhe Çështjet Ndërkombëtare të N.arkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit.

Vizita në Uashington theksoi partneritetin SHBA-Shqipëri dhe rëndësinë e l.ùftimit të korrùpsionit dhe krìmit të organizuar në Shqipëri, nëpërmjet operacioneve të përbashkëta, trajnimeve dhe bashkëpunimit të ngùshtë.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!