LAJMI FUNDIT/ Kjo nùk prìtej! Rama sèkùestron zyrat e Nard Ndokës Fatmir Mediut dhe Dukës,ja detajet trònditëse (VIDEO)

2ED2F592 8436 49FA A8C3 BB4B0628B7D2

Ish-deputeti Nard Ndoka thotë se Avokati i Shtetit i kanë marrë selitë Partisë Republikane, Partisë Demokristiane dhe Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut.
Video e plote meposhte👇

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Ndoka shkruan: “Avokati i Shtetit në mënyrë arbitrare sekustron zyrat dhe merr pèng të gjithë dokumentat e dy partive politike PDK e PR, ndërsa Polìcia e Shtetit nxjèrr në rrugë PBDNJ”.VIDEO. E plote meposhte 👇

Reagimi i plotë:

“Pushtet arrògant, Avokati i Shtetit dhe Polìcia e Shtetit, dhùnojnë selitë e tre Partive Opozitare (PDK, PR e PBDNJ).

Pushteti pasi dèshtoi me p.engun Basha në Opozitë, i është vërsulur partive të tjera politike.

Mbas su.lmit të zyrave të FRD, në sh.ënjestër tashmë Partia Demokristiane e Shqipërisë, PDK, Partia Republikane dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut.

Avokati i Shtetit në mënyrë arbitrare sekùestron zyrat dhe merr pèng të gjithë dokumentat e dy partive politike PDK e PR, ndërsa Polìcia e Shtetit nxjèrr në rrugë PBDNJ.

Kemi informuar zyrtarisht Presidentin e Shqipërisë, Kryeministrin e Shqipërisë (megjithëse ky është urdhëruesi i pla.çkitjes), institucionet ndërkombëtare në vend, OSBE, BE e SHBA-të.

Dhùnimi barbar i zyrave të tre partive politike, pèngmarrja e dokumentacionit dhe arkivave, shenja të një pushteti arrògant e krìmìnal, që kërkon àsgjësimin e pluralizmit politik.

Partia Demoktistiane e Shqipërisë, PDK” shkruan Noka.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!