AVOKATI jep paralàjmërimet e fùndit! Berisha është në gràhmat e fùndit,Meta rrèzìkon arrèstìmìn(VIDEO)

collage 21

Nùk ka mùngùar deklarata e fòrte e Avokatit, ku ka folur për sìtuatën politike në vend. Duke komentuar sìtuatën në Partinë Demoraktike,ai akùzoi ish-kryeministrin Sali Berisha se po “pùshton” PD-në për interes të tij, ndonëse shprehu bindjen se ish-lideri demorkat është në fùnd të rrugëtimit të tij politik. Videon e plote me deklaraten e gjeni meposhte duke klikuar 👇

Madje, duke iu referuar klasës politike në vendin tonë, ai shtoi se të kòrr.uptuarrit në Shqipëri i kanë kthÿer sytë nga Mòska, pasi sipas tij, janë të rrèzikura nga drejtësia e re e sidomos nga Struktura e Posaçme Kùndër Kr.ìmit të Organizuar dhe Kò.rrupsionit.Videon e plote me deklaraten e gjeni meposhte duke klikuar 👇

Sipas avokatit Spartak Ngjela sìtuata në PD është e pèrçàrë për shkak të Berishës.

“Ne duhet që të kuptojmë një gjë se kush është përçàrësi dhe rezulton që të jetë Saliu. Nuk përçàhet opozita për interesin e një njeriu, i cili është në fùnd të karrierës së tij. Është një dèm i madh që po i sjellin të djathtës në Shqipëri, Saliu nuk është i pàvàrur, por është duke i bërë një dèm të madh opozitës.”, thotë Ngjela në një intervistë për gazetën “SOT”.

Ngjela gjithashtu ka komentuar edhe përplàsjen Berisha-Meta për zgjedhjen e presidentit të ri, teksa sa thotë se veprimet e këtij të fundit, Meta për pak sa nuk u ar.rèstua.

“Saliu nuk e njeh ligjin, ai kujton se mund të eci në bacën time dhe të shkèl të gjitha prodhimet e mia pa i hyr asnjë gjèmb në këmbë, në raste se Meta do të kishte bërë këtë mund të arr.èstohej në flagrancë se është shkèlje e rèndë e ligjit drejt dèstàbilizimit të vendit, po ai kishte aq jurist sa ti thoshin që kjo gjë nuk bëhet.

Kompetencat e presidentit janë substanciale dhe formale, dhe substancialja është kur vendos vetëm ai, por në këtë rast nuk ishte ai që vendoste për të zgjedhur presidentin por ishte Parlamenti. Meta nuk kishte lìdhje me presidentin, por kishte lìdhje që presidenti do të jepte dorëhèqjen si përfaqësues i ùshtrisë, nëse Meta s’pranonte do të bënte vepër pènale.”, u shpreh avokati.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!