”E PÅBESUESHME” Çfarë po ndodh? Bìe gjithçka, zgjedhja e presidentit Begaj e pavlefshme..(VIDEO)

collage 16

Sic kemi pare kreu i PD, Sali Berisha, del kùndër Presidentit Ilir Meta për dekretimin e lirimit nga detyra të Bajram Begajt si shef i Shtabit të Përgjithshëm, duke i hapur rrugë kandidimit të tij për President. Videon e plote me përgjigjen nga SPAKn e gjeni meposhte👇

Por sipas te dhenave paraprake te marra nga TopChanel mbremjen e sotme thuhet se SPAK ka marre ne dore nje dènòncìm per dekretimin e Presidentit Begaj nga ku do te shqyrtohet kjo ceshtje nga gjÿkata e larte sic shihet edhe ne videon e meposhte.

Berisha njoftoi se do të kallëzoi pènalisht Metën në SPAK për shpèrdorim detyre dhe se do shikojë të gjitha mundësite për ta kthyer àktin në Gjÿkatën kùshtetuese.

Presidenti Meta e dekretoi sot lirimin nga detyra të Begajt nga Turqia, ku ndodhej në një vizitë zyrtare, por një gjë e tillë nuk lejohet, sipas Berishës.

Ky i fundit tha se Presidenti e hùmbet fuqìnë e dekreteve jashtë territorit të vendit të tij.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!