Si shpjegohet që vetëm emri Ilir Metës lìdhet me vr.àsje? Kreshnik Spahiu jep përgjigjen si kùrrë më parë.(VIDEO)

800 0 61ced0cec3164

Kete here ka tròndìtur Juristi Kreshnik Spahiu në një lìdhje live për “Top Talk” ku foli rreth akùzave për vr.àsje që janë hèdhur drejt presidentit Ilir Meta. Videon e plote me intervisten e gjeni meposhte👇

Ai shprehet se këto akùza të cilat lìdhen me presidentin Meta nuk janë një rastësi, pasi të gjitha veprat pènale lìdhen me të.

“Unë e kam shumë të vèshtirë të besoj që gjithë rastësitë që lìdhen me vepra pènale, lìdhen vetëm me me një njeri që quhet Ilir Meta”, tha Spahiu.

Në lìdhje me këto akùza ai përmendi ngjarjen e thesarit, vr.àsjen e deputetit të PS-së, ngjarjen e 21 janarit dhe shumë akùza të tjera.

Njëkohësisht Spahiu nuk e konsideron rastësi faktin që këto akùza nuk janë hèdhur tek presidentët e tjerë, por vetëm drejt Ilir Metës.

“Pse nuk janë të njëjtat akùza për presidentët e tjerë. Pse këto akùza të cilat më pas nuk u provokan lìdhen me një njeri që është Ilir Meta”, shtoi më tej analisti.

Javët e fundit presidenti Meta u akùzua për ùrdhërimin e vràsjes së vëllait të deputetit Ndoka të Lezhës, por u hòdhën poshtë nga SPAK, i cili deklaroi se janë të pàvërteta.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!