”E PAPRÍTUR” Vucic rèagon për zgjedhjen e Presidentit të ri Shqiptar Begaj dhe jep deklaratën e fòrtë për Metën..(VIDEO)

collage 12

Kete here nùk ka mùnguar edhe rèagimi i presidentit të Sèrbisë, Aleksandër Vuçiç ka uruar Presidentin e sapo zgjedhur të Shqipërisë, Bajram Begaj. Sipas ‘Alo.rs’, në urimin e tij,

Vuçiç shpreson se dy vendet mund t’ia dalin me sukses në zhvillimin e nismës “Ballkani i Hapur”.Videon e plote me urimin e Vucic e gjeni meposhte👇

MESAZHI:
‘Ju përgëzoj për zgjedhjen tuaj President i Republikës së Shqipërisë, me dëshirën që ta kryeni me sukses këtë detyrë të përgjegjshme. Jam i bindur se do të zhvillojmë marrëdhënie të mira dhe miqësore dhe bashkëpunim edhe më të mirë ekonomik në shumë fusha, për të mirën e qytetarëve të vendeve tona.

Gjithashtu besoj se së bashku do t’ia dalim mbanë të zhvillojmë të gjitha pòtencialet e iniciativës Open Balkans, e cila do të përmirësojë shumë standardet në rajonin tonë.

Presidenti në ìkje, Ilir Meta e ka komentuar kùndër nìsmën “Balkani i Hapur”. Ai e quante pròtagonizëm i tre individëve (presidenti serb Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev). Nuk dihet se cili do të jetë qëndrimi që do të mbajë Begaj për këtë nismë.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!