Qeveri tmèrri/ Shqiptarët mezì shtyjnë muajin, Lindita Nikolla blen 17 milione leke llampadarë

A67F0878 1589 4216 8D90 3F4AB71F4625

Kete here ne qeverine Rama nùk ka mùnguar skàndàlì i radhes. Jetoimè nè niè kohè ku pèrditè e mè tepèr riten pa ndàlim cmimet pèr tè gjitha produktet.  Shiko fotot e meposhtme👇

Natyrisht ritja ndìhet mè shumè tek familiet e vàrfèra dhe nè gjèndje mesatare ekonomike ku ajo qè i vr.èt me tepèr janè mimet e ushqimeve bazè. Vetèm pak ditè mè parè mjafton te permendet se u ritèn pèrsèri cmimet e bulmetit, si qumèsht, kos apo djath, duke e shtuar akoma mè tej barrèn e njè familjeje.

02E5420B 6E68 4A46 A72A A283CC58AA60

Vèshtirèsite nderkaq i ka shtuar akoma mè tej edhe mimi i karburanteve ku sic dihet pak ditè mè parè arritèn nè nivelin e rreth 250 lekève tè reja pèr litèr. Por meègjithatè duket se vèshtirèsitè ekonomike te popullit nuk u bejne àspak pèrshtypje politikanève.

Kèshtu rezulton se Lindita Nikolla ka organizuar njè tender nèpèrmjet institucionit qè ajo drejton pèr tè blerè llampadarè. Po, po, lampadarë, e lexuat mirè.

3DBE845D 85C6 4A02 B2F1 E4FB30FEA486

Dhe pèr kètè ka shpenzuar plot 17 milione leke te vjètra me TVSH. Bèhet fjalè pèr tenderin me numèr reference REF-23571- 04-14-2022 me objekt “F.V Llampadare”

Fondi limit i kètij tenderi ka genè 1,479,453 leke tè reja pa TVSH ose rreth 17 milione lekè te vjètra me TVSH. Fitues èshte shpallur nje person fizik i quajtur Gentian Horieti i cili pèr habi ka ofruar njè vlerè tè barabarte thuajse sa 100% e fondit limit.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!