Kjo nùk prìtej! Rama of.èndon te ndjèrin Bujar Nishani: Ai ishte thjeshtè nje kaçak dhe…(VIDEO)

collage 9

Edhe njèhere tietèr kryeministri Edi Rama, ka sùl.muar Presidentin e Republikes Ilir Meta por ka of.ènduar njèkohèsisht edhe ish-presidentin e ndjère Bujar Nishanin.Videon e plote me intervisten e Rames e gjeni meposhte👇

Nè njè deklaratè para mediave, Rama ka deklaruar se Meta èshtè kàçak dhe jo komandant dhe se ‘tè gjithè presidentèt pas Alfred Moisiut kanè qenè kàçake’, duke futur ne kètè mes edhe ish-presidentin
Nishani.

I pyetur nga gazetarèt nèse zgjedhja si kandidat i Bajram Begajt, i cili nesèr prìtet te konfirmohet zyrtarisht si president i Republikès, u bè pèr faktin se ùshtrisè shqiptare i duhet ne drejtues i àftè, pasi shpesh kreu i qeverisè ka akùzuar llir Metèn si tè pàaftè nè kètè drejtim, Rama
tha se me ne fund ùs.htria do te ketè nje kòmandant, pasi deri me sot ka patur kàçak ne krye.

Rama: Sepse Ilir Meta nuk èshte komandant èshtè kaçak, por sigurisht qè ky vend ka patur dhe kaçakè shumè te famshem ne te cilèn Meta ka pasur pjesèn e vet bashke me Haxhi Qamilin. Per tu kthyer tek tema, ne sot kemi konsideruar me shumè respekt ne numèr kandidaturash gè kane rezultuar te jenè nè
grupin e fùndit, 6 kandidatura.

Me shumè kùjdes kemi renditur tè gjitha aspektet pozitive, apo aspektet qè mund tè krijojne diskutim edhe dèbat, kemi arritur ne konkluzionin qè zoti Bajram Begaj èshtè i duhuri pèr tè qenè president i republikès. Ne kemi njè eksperience te mèparshme, zotin Alfred Moisiu, i cili vinte nga ùshtria dhe u bè President. Tè gjithè presidentet pas tij kanè qenè kàçakè.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!