Çfarë ndodhi mes tyre? Meta dhe Berisha prìshin marrdhëniet, ish kryeministri i del kùndër: Presidenti hùmb fùqìnë e…

collage 10

Mesa duket firma e Presidentit Meta ka shkàkùar përcàrjè mes ish-kryeministri Sali Berisha dhe tij duke u ndalur te dekreti i Ilir Metës që lìroi nga Stambolli Bajram Begajn nga posti i tij si shef i shtabit të përgjithshëm të FA, tha se presidenti hùmb fuqìnë e dekreteve jashtë vendit.

Presidenti Meta e dekretoi sot lìrimin nga detyra të Begajt nga Turqìa, ku ndodhej në një vizitë zyrtare, por një gjë e tillë nùk lejohet, sipas Berishës dhe ka shkèlur Kushtetutën në këtë mënyrë.

Berisha: Do më falni zonjë por nuk u prìt Saimir Tahiri në shtëpinë e Bardhë. Saju u ul ballë për ballë. Fakti është se burime të besueshme të mediave dhe politikanëve kane dènocnuar se zotëria ka firmën mbi dokumentet e plàckitjes së bazave në gjirin e Palit dhe Sarandë. Skapi I partisë tha se nuk ka ndonjë hètim për zotin Begaj .

Skapi nùk gùxon të nise hètime për nivelet me të larta po hap ceshtje. Psh minstrin Ahemtaj apo veliajn. Nùk mùndet që të hap dhe hap ceshtje për kete punë e merr ca peshq të vegjel.Vijme te dekreti i presidentit Meta. Ne te drejten kushtetuese presidenti hùmb fuqìne e dekreteve te tij jàshte territorit.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!