Jozefina Topalli Në Gjèndje Të Rènduar,pas asaj që i bënë?Prèk me fjalët:Ndjej vetëm nèveri, unë s’e kam bërë atë…

69F0C03B 5CA1 4624 BEB7 AD02F06B9EC0

Kete here ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka folur lìdhur me nje deklaratë në të cilën thuhej se një ish-zyrtar i kohës së dik taturës e ka takuar ne uzine e telave ne 1988. Postimi i Jozefina Topallit: Videon e plote e gjeni meposhte👇

Dikush me nisi nje link nga nje media shqiptare qe botonte shkrimet e nje ish Sig urimsi te kohes se dik tatures, qe me permendte edhe mua. Sipas tij me paska takuar ne uzine e telave ne 1988 ku sipas tij punoja si dizenjatore.

Nuk e di a ia vlen realisht me i kthy pergjigje, por instikti me thote te bej edhe nje here sqarim. Une nuk kam punuar ku rre ne uzinen e telave.

Nuk kam punuar asnje dite. Nuk kam punuar se nuk pranonin qe te punoja as si punetore 3 turnesh per nje arsye te thjeshte: Une kisha biografine e kèqè. Xhaxhallaret e mi ishin dènuar me vendim Gj ykate me pus hkatim se ishin bòrgjez e kùndra dik tatures.

Per shkak te kesaj as une , as motra ime as vellai im as nuk na lejuan me ndjèk studimet, as nuk na lejonin te punonim as si punetore. As me tre turne , as ne uzinen e telit.

Kete shpìfje e kam degjuar disa here ne parlament nga kunde rshtaret e mi. Ne ate kohe mèrzitesha dhe nuk e kuptoja si mund te shpìfesh pa àsnje fakt, àsnje prove. Sot ndjej vetem neveri. Falenderoj median per fotot e bukura qe kane perdorur.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!