Do làrgohet nga Shqipëria? Ambasadorja jep falenderimet e fùndit në Shqipëri, ambasada e SHBA-së jep lajmin…

QJ3A8187 890x395 c

Do làrgohet nga Shqipëria? Yuri Kim është kandidate për postin e ambasadores në Korenë e Jugut. Zbardhet çfarë shkruajnë mediat botërore. Videon e plote me shkrimet e mediave boterore mund ta shikoni meposhte👇

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim do të làrgohet nga Shqipëria? “Korean Broadcasting System“, një prej mediave më elitare të Koresë së Jugut, ka bërë me dije diplomati Chris Del Corso thuhet se do të shërbejë si ambasador i përkohshë, por dikush duhet që t’ja zërë vendin.

Del Corso, gruaja e të cilit është me origjinë koreane, më parë ka shërbyer në misionin e SHBA në Korenë e Jugut për rreth katër vjet.

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim, gruaja e parë koreano-amerikane që përfaqëson SHBA në Shqipëri dhe ish-kòmandanti i fòrcave amerikane të Koresë Vincent Brooks thuhet se janë midis atyre që konsiderohen për postin.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!