BEFASON Ahmetaj: Kemi ulur vàrfërinë si asnje vend tjeter, brenda 10 vitesh asnje s’do të ikè nga Shqipëria

1B28C27A D362 4205 8509 DB88743DC280

Kete here mionistri Ahmetaj ka befasuar me deklaraten e tij: Kemi ulur vàrfèrine si àsnje vend tjeter, brenda 10 vitesh àsnje s’do tè ikè nga Shqipèria

Ai kujtoi njè vizitè bashkè me kryeministrin Edi Rama gjatè dorèzimit tè celèsave te baneses ne nje familje tè prèkur nga tèrmeti, duke theksuar se nè rast se qeveria do ishte treguar e ftohtè dhe ti tregonte derën e bankès, as pas 10 vitesh kjo familje nuk do kishte shtèpine e saj.

“Mènyra si njè shogèri trajton tè pàmbròjtur èshtè shenja e qytetèrimit. Çdo agjensi ne O K B ka ndìhmuar qeverinè tè mbèshtese kèto grupe.

Kjo ditè èshtè edhe nje dite reflektimi. Shqipèria po kalon pèrmes dy gòditjeve tè mèdha dhe tè tretès, tè krìzès sè energjisè., Ne nuk jemi vend i pasur por jemi vend nè zhvillim. Menyra si u qasem ndaj gòditieve tregon ma turi tè qe verise shqiptare. Nèse i referohemi zhvillimeve dhe prekim atè qè kanè nèvoje

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!