“Rama po shèt detin te Greqia?”: Detaje trònditëse,ja çfarë do ndodhë me kufijtë pas làrgimit të Metës nga presidenca

collage 37

Nùk kane mùngùar akùzàt e fòrta lete here ndèpèrmjet njè postimi nè facebook, nènkryetari i LSI-sè, Petrit Vasili ka akùzuar kryeministrin Rama pè pazare me Gregine lìdhur me kufite detare te Shqipèrise. Vasili tha se presidenti, llir Meta ishte pèngèsa e vetme e Ramès pèr tè ndryshuar kufijte detarè, por shtoi se kjo gjè do tè ndryshonte me zgjedhjen e presidentit te ri.

Postimi i Plotè: Ministri Dendias, i tha nè fillim tè javès
Radio Sky nè Athine: “Ai (Rama) ra dakord me ne qè tè shkojmè nè Hagè sipas rregullave tè sè drejtès ndèrkombètare. Kio nuk èshtè bèrè ende
pasi presidenti nuk i jep autoritetin perkatès kryeministrit. President padyshim do tè zgjidhet nje tjetèr nè Shqipèri nè dy- tre muajt e ardhshèm. Pra, e gjithè kjo atèhere èshte e realizueshme”, tha Dendias pas vizites ne Tirane.

Pra mezi g’pret Rama qe te làrgohet Presidenti Meta qe ta shese i qete kufirin detar me Gregine. Por ka disa pyetje àsgjesuese qe i bejne te glithe shqiptaret ge do ta kerkojne deri ne nje pergjigien e tyre me hir aoo me pahir!

Ja pyetjet per Ramen qe nuk u fshìhet dot: Perse Rama ka màshtruar kaq rènde, sikur i ka kerkuar autorizim Presidentit Meta dhe ai nuk ia paska dhene, kur dihet boterisht se ai nuk komunikon prej gati dy vjetesh as me Presidentin as me shqiptaret per kufijte detare, por punon fshèhtas dhe pàbesisht? Cila eshte permbajtja e Marreveshjes
politike te arritur ne tetor te deklaruar nga Ministri grek Dendias dhe perse nuk eshte bere publike kjo Marreveshje?

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!