‘Plàs skàndali’Si kùrrë më parë publikohen fotot/Këngëtarja Eli Fara pranon 56 udhëtimet në vende ekzotike,Mediu i bleu dhe vilen luksoze në Durrës…

collage 36

Kete herë jan publikuar foto si kùrre me pare te skàndàlit Eli Fara Mediu si dhe kèngètarja e njohur Eli Fara po pranon nè hèshtje 56 udhètimet me para publike, me Fatmir Mediun, nè Evropè dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikès, kur Mediu ishte ministèr i Mjedisit nè qeverinè e Sali Berishes 2009-2013. Fotot mund ti shikoni meposhte duke klikuar👇

Pasi i shpètoi ndèshkimit ligjor pèr Gèrdecin ne shtator 2009 si ish ministèr i Mrojtjes, Mediu u emèrua nga Berisha ministèr i Mjedisit, gjatè mandatit tè dyte qeverises.

I lehtèsuar se i shpètoi drejtèsisè pèr rolin e tij ne tràgiedine me 27 vìktìma nè Gerdec, Mediu riktheu vèmendien tek Eli Fara, pèr tè cilèn sajoi njè post nè ministri, pèr ta pasur sa mè pranè dhe pse jo pèr t’i
kènduar ndonje serenate gjatè ditès. Mediu e emèroi Elin drejtoreshè pèr ngrohjen globale, post i cili krijonte mundesi pèr udhètime tè shpeshta jashtè vendit, nè kùndèr te lù.fte kùnder shkrirjes se akullnajave.

Dhe kèshtu Mediu dhe Eli Fara nisën rrùfeshèm lù.ftèn kùndèr akùllnajave, duke shpeshtuar udhètimet drejt vendeve Evropiane dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikès. Sipas nje burimi pranè tyre, Mediu dhe Eli Fara, pas do bèteje me liderët botèrore kùndèr akullnajave, pèrfùndonin nè hotele me 5 yje, vende Ekzotike, nè Maldive, Dubai etj.

Nooshta i vetmi shqètèsim per Mediun ishte ndonjè fàntazmè nga Gèrdeci.
Tè paktén 56 udhètime jane dokumentuar me para publike. Kur lajmi publikua nga ‘Pamfleti’ disa muaj mè parè, Eli Fara reàgoi si e indinjur, duke mohuar pàtùrpèsisht te vèrteten, si dhe duke paralàjmèruar hapa ligiore.Duke e ditur se hapat ligjorè do tè
zbardhnin detaje te reja rreth lù.ftès me Mediun kùndèr akullnajave, kèngètarja u tèrhoq ne hèshtie.

Kèngètarja Eli Fara ka jetèn e saj private, por zonja pèrbèn interes publik kur harbohet ne vende ekzotike dhe hotele me 5 yje me para publike, pra me paratè e taksapagueve shqiptar, aq mè tepèr me njè
ish minister simbol i mòsndèshkimit ne Shqipèri.

Nga ana tjetèr, Eli Fara duhet tè jetè objekt i SPAK-ut per te ndjèkur gjurmèt e parave te Fatmir Mediut. Eli Fara ka nië vile luksoze nè Durrès, jo shumè làrg nga vila e Mediut nè Kavaje, i cili fillimisht kur hyri nè politikè ka pèrfituar kredi shtetèrore pèr banesë si i pàstrehe. Ka dÿshime tè forta se vila e Eli Farès èshtè blerè nga Mediu me para tê pàjustifikuara. Niè burim pranè tyre theksoi pèr Prapaskenèn se Mediu ka kaluar disa pasuri me vlerè gindra mijèra euro nè emrin
e Eli Farès.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!