‘E PABESUESHME’ Kjo nùk prìtej! Dalin detaje tròndìtëse për vdèkjèn e ish Presidentit Nishani në Gjermani..(FOTO)

collage 35

Ish-Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani ka ndèrruar jetë në moshën 56 vjeçare.

Prej më shumë se një muaj ,ish-Presidenti u tranferua nga spítali Shefqet Ndroqi në një spítal në Gjermani për një trajtim më të specializuar, por sipas mjèkëve atje ish-Presidenti ra në gjendje kòme.

Por shkaku që analisti Frrok Cupi shkruan ne postimin e tij eshte se pse mjèkët i këshilluan familjarëve të merrnin një vendim te cuditshem për shkàk të shpresave të hùmbura për t’u zgjuar shkruan ai. Shiko postimin e Frrok Cupit meposhte👇

Nishani u shtrua në ish Sanatoriumin e Tiranës në datën 20 prill për shkak të komplikacioneve të një pneumonie të mbivendosur mbi fibrozat post covid në mushkëri. Në 23 prill u zhvendos në Gjermani.

Nishani vùante nga një sëmùndje autoimune në mëlçi dhe nuk arriti t’i tejkalojë pàsojat që vírusi i covid 19 i la në organizëm.
Bujar Nishani ka lindur më 29 shtator 1966 dhe mandatin presidencial, ai e mori në 24 korrik 2012 dhe e përmbylli në korrik 2017.

1 comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!