‘E PABESUESHME’ Plàs kèq në Partinë Demokratike! Vràsjà në Elbasan, dalin detaje tròndìtëse mes Bardhit dhe Berishes(VIDEO)

collage 3

Ska te ndàlùr situata kàòtike ne partine demokratike ku vijon përplàsjà në distancë mes Sali Berishës dhe Gazmend Bardhit i cili ka reaguar së fùndmi duke iu përgjigjur ish-kryeministrit.

Vràsja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, disa ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit është kthÿer në mollë shèrri brenda Partisë Demokratike.

Gazment Bardhi, i dërguari politik i qarkut në kohën e Lulzim Bashës, i është kùndërpërgjigjur akùzave të Sali Berishës, duke u shprehur se ka dyfishuar numrin e mandateve të Partisë Demokratike në këtë qark. Gjatë një statusi në tëitter, Bardhi akùzon Berishën si të përfshìrë në “bàndat e pushtetit”.

Gazment Bardhi i përgjigjet Sali Berishës:

“Shpìfja është i vetmi mjet që i ka mbetur Sali Berishës për të bërë politikë. Ai e di shumë mirë se roli im në Elbasan ka qenë dyfishimi i mandateve për PD nga 3 në 6 mandate përballë tèrròrit të bàndàve të pushtetit, që sot janë në ortakëri me Sali Berishën. Sot e kësaj dite nùk ka àsnjë deklaratë të SB për t’u distancuar nga ndërhyrja e bàndàve të Elbasanit në punët e Foltores. Me shpìfje as nuk mbulon dot të vërtetën, as nuk shkon dot làrg”

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!