E Frìkshme Lulzim Basha po punon për Shkàtërrimin e PD/Rikthehet në krye të PD pas vendimit të Apelit dhe ja si do përzìhet Sali Berisha

A90570AD D2DF 40B3 9AAD 1AAA6F7F3D3E

Ndonese te gjithe prisnin qe Lulzim Basha te nisej drejt Hollandes sic u pa edhe nga para disa ditesh, pas dorehèqjes nga posti i kryetarit te Partise Demokratike, ai ka zgjedhur te qendroje ne Tirane.

Nje jave pas dorehèqjes, Basha nisi takimet me bazen e anetaresise, te cilet e kane mbeshtetur ne keto kohe te vèshtira per karrieren e tij politike.Nen ze flitet qe ish-kreu i PD eshte ne hapat e para e krijimit te nje partie te re, ku prìtet te grumbulloje pas vetes njerezit e tij me te afert Gazmentin Bardhin, Ekelejd Alibejn dhe figura te tjera qe kane dale publikisht kùnder rikthimit te Berishes ne krye te PD.

Pas dorehèqjes, ne media u raportua se Basha ka marre edhe zyra te reja, ne afersi te selise se PD-se, ne qendren Torre Drin, ku prìtet te koordinoje dhe aksìonin e tij te radhes politik.


Pas dorehèqjes nga PD, ai nuk e mohoi kategorikisht rikandidimin, ndersa se fundmi ai ka nisur takimet me bazen, te cilet ndryshe nga sa bente kur ishte kryetar, po i zhvillon pa prezencen e mediave.

Megjithese ish-kreu i selise blu nuk ka bere asnje dalje publike pas dorehəqjes, rikthimi i Berishes ne krye te PD, do t’ia bejne te vèshtire Bashes rrugen drejt Kryeministrise, prandaj partia e re duket se eshte zgjidhja e vetme per te.

1 comment

Your email address will not be published.

  • Hey 🙂 Just between, are some totally uncorelated websites blogs to ours, however, they are ultimate worth checking out.. Super! Turbo! Great this typography carry on as usual Have you considered promoting your blog? add it to SEO Directory right now 🙂 http://www.links.m106.com

Trending Posts

error: Content is protected !!