DEL FOTO NGA AEROPORTI: S’ka më punë në Shqipëri! Lulzim Basha Làrgohet nga vendi (FOTO)

6E9077C0 554E 494C 9F55 4CEE0B5BDA87

Mijëra anëtarët e Partisë Demokratike sot kanë dalë për të votuar për kreun e ri të partisë, disa prej deputetëve kanë vendosur që të bojkotojnë zgjedhësit e tyre.

Njëri prej tyre është deputeti Lulzim Basha që është fotografuar në aeroport ndërsa deputeti Enkelejd Alibeaj, i cili është bërë pjesë e farsës së Edi Ramës për zgjedhjen e presidentit dhe ka hyrë në negociata me Taulant Ballën.

Si deputeti Agron Gjekmarkaj, i cili ditën që demokratët mblodhën Kuvendin Kombëtar, u arràtis në Francë edhe sot Enkelejd Alibeaj ka vendosur të bràktisë demokratët.

Lulzim Basha është fotografuar bashkë me të fëmijët në Aeroportin e Rinasit. Sipas Brr Broa destinacioni me shumë mundësi është Holanda.

Disa muaj më parë Basha dha dorëhèqje nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike. Në një konferencë për shtyp nga selia e PD-së në Tiranë,

Basha tha se është dorëhèqur nga udhëhèqja e partisë pas përpjekjeve të pasuksesshme për ta mbajtur partinë e bashkuar pas muajsh të tërë përparjesh të brendshme që konfrontuan Bashën me ish-kreun e Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Këtë të javë në Partinë Demokratike mbërritën përfaqësues të grupit të Rithemelimit, të cilët nuk gjetën në seli, as Enkeleid Alibeaj, të cilin nuk e njohin si kryetar të komanduar, dhe as deputetë të tjerë.

Një ditë pas regjistrimit në gjy.katë të statutit të Kuvendit të Berishës, Rithemelimi e konsideron selinë blu shtëpinë e demokratëve, me aspiratën që 2 kampet të bashkohen nën negociatat e udhëhèqura nga “Foltorja” ku ftesën ia drejtojnë edhe Bashës si deputet i PD-së.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!