“Kàos” në Tiranë/ Çfarë po ndodh? Plàsìn arrèstìmet,tifozët përplàsen me polìcìnë, dhjetëra efektivë të Vlorës nisen drejt Tiranës(VIDEO)

policia elbasan 780x405 1

Dhjetëra efèktivë të polìcìsë së Vlorës kryesisht rendi dhe shìgjetat do i bashkohen kolegëve në Tiranë. Mësohet se janë nisur që mbrëmjen e sotme një pjesë e tyre, të tjerë prìtet të nisen nesër. E njëjta gjë prìtet edhe nga komisariatet e qyteteve të tjerë.

Mbrëmjen e sotme, ashtu siç prìtej, tifozët holandezë kanë filluar përplàsjet e tyre me polìcìnë nëpër rrugët e Tiranës. Për pàsojë janë plà.gosur dy polìcë ndërsa janë shoqëruar disa prej tifozëve të dhùnshëm.

Polìcìa ka nisur shoqërimet e disa prej tifozëve hollandezë, një ditë para ndeshjes Roma-Feynord në Tiranë.

Qindra prej tyre kanë pasur përplàsje të àshpra me polìcìnë duke i qèlluar me gùrë dhe shkòpinj, saqë një nga efektivët ka pèsuar lèndime.

Ndërsa fòrcat e polìcisë kanë nisur shpërndàrjen e tyre me fòrcë, duke i kth.yer mbràpsht pasi ishin nisur drejt pjesës së përparme të stadiumit “Air Albania” ku ndodheshin tifozët e Romës.

Mësohet se një pjesë e mirë e tyre janë dhe nën efektin e pijeve alkoolike ndërsa nuk dihet si do agràvojë kjo sìtuatë deri ditën e nesërme.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!