‘E PAPRÌTUR’ Tifozët E Feynord ndàlin koret sapo shohin Sali Berishën, zbulohen prapaskenat E këtij Vendimi

3A3CD8B9 73C8 4CC7 880D D86DB4381AB7

Tifozët e skuadrës së Fejnord kanë vendosur që të kthejnë përkohësisht si pikë takimi të tyre një nga lokalet në rrugën “Mustafa Matohiti” në kryeqytet, e njohur si “Rruga e Salës” për shkak se aty banon ish-kryeministri Sali Berisha.

B4964B4D 9465 4461 97B0 E876CBF248EF

Dhe kur ky i fundit është afruar pranë banesës së tij, kanë ndàlur menjëherë këngët dhe koret e tyre teksa konsumonin birra, pasi lokali në fjalë gjendet pikërisht pranë hyrjes së pallatit ku banon Berisha.

“Panorama Sport”, në komunikimin me një nga tifozët holandezë, ka mësuar arsyen pse tifozët vendosën të ndàleshin në ato momente.

Ai ka bërë të ditur se kishin mësuar se në këtë rrugë banonte një ish-kryeministër i Shqipërisë dhe që mbrëmjen e djeshme u ishte kërkuar nga “vendasit” që të mos e tepronin me zhùrmat.

Ndaj duket se kjo ka qenë ajo që ka shtyrë tifozët që të ndàlin koret në momentin ku makina e ish-kryeministrit është ndàlur para hyrjes së pallatit dhe ai është parë të dilte nga automjeti.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!