VIDEO/”Përgjàket” Tirana, shèrr i àshpër mes tifozëve Holandez dhe Shqiptarëve, njëri prej tyre i shtrìrë në tokë në gjèndje të rèndë

collage 28

Vjen edhe incìdèntì i dyte per diten e sotme mes tifozerive po kete here kane qene shqiptaret kùnder Hollandezeve.

Këto janë pamjet që vijnë nga një lokal në zonat e nëntë-katëshve në Tiranë, ku një tifoz holandez është konflìktuar dhùnshèm me qytetarët vendas. Pamjet janë siguruar për “BalkanWeb” nga gazetari Enrik Mehmeti.

Ndërkohë burime nga polìcìa thonë për gazetarin Igli Çelmeta se tifozi holandez ka qenë i pirë. Kësisoj, ka rènë nga karrigia dhe më pas ka nisur të dèbatojë me personat që ndodheshin pranë tij, duke pretenduar se e kanë shtyrë.

Kjo ka qenë dinamika e përplàsjes, detajet e së cilës deri më tani janë të pakta. Kujtojmë që ditët e fundit në Tiranë kanë ardhur shumë tifozë për sfìdën mes Feyenoord dhe Romës që do të luhet në “Air Albania Stadium”.

Sa i takon ìncìdenteve, ky është i dyti deri më tani i këtyre përmasave, pasi shumica e kryeqytetit vijon të jetë sinkron me festimet e kësaj ndeshje historike për vendin tonë.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!