S’kà qetësi në qeverinë Rama! Publikohen përgjime Drithëruese Të Deputetëve Socialist, Dumani Fùndos Deputetin E PS …(VIDEO)

collage 10

Ka befàsuar kete here analisti Lorenc Vangjeli paralàjmeroi se shume shpejt ne Tirane pritet te zbàrkojne pròkurore nga Belgjika, Franca dhe Holanda. Ai deklaroi se behet fjale per akùza ndaj personazheve qe perdornin metodat e encrochatit, pa e ditur se mund te pergjoheshin ku nder ato jane deputet te partise socialiste u shpreh ai. Videon e plote mund ta shikoni meposhte👇

Nderkohe, lìdhur me operacìonin e fundit te SPAK, Vangjeli u shpreh se sot ne Tirane ka shume me teper frì’ke. Ai shtoi se ndryshe nga postieri, Drejtesia troket dy apo edhe me shume here ne porte.

“Ka nje diference mes asaj qe dihet dhe asaj qe mund te provohet. Shumicen e krì’meve dihet se kush i kane bere. Pas disa kohesh ne qeli, te bùr’gosurit vete qe dine me shume se organet ligjzbatuese, rrefejne me njeri-tjetrin. Ajo çfare prìtet nuk eshte se sa arrè’stohen, por àftesia qe ka SPAK per te provuar fàjesine e tyre.

Une e ritheksoj se ne Tirane sot ka shume me teper frì’ke. Frì’ka eshte arome, ndjehet. Duke perifrazuar nje film te famshem, drejtesia nuk eshte si postieri qe troket vetem nje here. Drejtesia troket dy dhe me shume here. Sot, nese ndiqet rruga e parase kuptohet shumeçka tjeter, qe nga politika deri ne boten e krì’mit.

A ka ndonje mundesi te verifikohet se sa deputete flasin me nje telefon te dyte me keto sistemet e inkriptuara? Nuk jane pak. Po ju them se jane ne pozite dhe ne opozite. Kane qene dje, jane edhe sot.

Prokuroria e Frances e ka mbajtur sekret kete menyren e encrochatit dhe ka qindra mijera biseda te pergjuara, mes tyre edhe shqip. Njerez qe kane menduar se nuk pergjoheshin.

Prìtet te zbarkojne ne Tirane pròkurore nga Belgjika, Franca dhe Holanda me te dhena drìtheruese” – u shpreh Vangjeli.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!