‘SKÅNDAL’ Nùk ka paqe mes tyre! E thotë në mes të Parlamentit: Elisa, ti je dàshnorja e…, fol për bètèjat e Skënderbeut

collage 25

Sic shikohet edhe ne videon e meposhtme, ditën e sotme, në parlament, Elisa Spiropali ka pasur një dèbat të fòrtë me Sali Berishën, të cilët kanë hèdhur akùza ndaj njëri tjetrit. Spiropali ishte duke mbròjtur Ramën, ndërsa Berishën e mbrònte Flamur Noka.

Teksa ka qenë duke folur në mikrofon Elisa Spiropali, Noka e ka akùzuar ministren e Ramës si dàshnoren e një personi, por fjala nuk është dëgjuar deri në fund, pasi deputeti nuk kishte mikrofon. Emrin e personit e kanë dëgjuar vetëm deputetët e pranishëm.

Dèbati:

Spiropali: O Flamur, po nuk e kuptoj, pse i rri aq afër atij sa dukesh si shkopi i Flamurit, a ka mùndësi të rrish në pozicionin tënd, aty ku të ka hije?! Rri aty ku je.

Flamur Noka: Ti je daàhnorja e….

Spiropali: Tani është e hàbitshme se si mund të ngrìhet një njeri i tillë këtu dhe të flasë ende, dhe me një entuziazëm të shtuar, i ka dhënë entuziazëm faktit që mùndi partinë e tij. Mund të gëzohet një njeri se ka vendosur pòshtë, i ka vënë shkèlim në fÿt partisë së tij.

Flamur Noka: O Donikë, na fol për bètejat e Skënderbeut

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!