‘E TRÌSHTË’ Më thanë se vajza ka vetëm 1 javë jètë, Përlòtet si rrallëherë Monika Kryemadhi

BC8C34AD 6666 4EBD AD6C 56B7E16412A3

Kete here Monika Kryemadhi ka prekur zemrat e shqiptareve.

E ftuar në programin “Dola te Ola” këtë të diel ishte kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila bëri një rrëfim të rrallë për jetën e saj profesionale dhe private.

Gjatë programit Monika u emocionua teksa mori një videomesazh nga një mike nga Amerika, e cila i dedikoi deputetes disa fjalë shumë të ndjèra, teksa e falënderoi edhe për miqësinë e mirë që ato kanë ndër vite.

Monika tha se Paula është një person që ka hyrë vonë në jetën e saj, por është ajo e cila në momentin më të vèshtirë e nxòri deputeten nga gjendja e rèndë emocionale, në të cilën ndodhej. “Kam kaluar shumë momente të vèshtira në jetë, me shëndetin, me vajzën Borën kur mjèkët na thanë se ka vetëm një javë jètë, pasi mishi i huaj në hùndë që kishte iu rrit pas një sëmùndjeje gripale dhe çoi në bllòkimin e mushkërive.

Moment tjetër ishte 26 prilli. Ndjeva nèveri për Lulzim Bashën dhe dhìmbje për të rinjtë. Nuk kisha me kë ta flisja, Iliri ishte i pari që do të më thoshte “ja si t’u shpërblye gjithë besimi dhe dashuria për Lulzim Bashën”, tha ajo. Mes lòtëve rrëfeu se Paula e ka telefonuar shumë herë në orët e vona të 26 prillit, derisa kishte arritur të fliste me deputeten e cila refùzonte t’i përgjigjej kujtdo në telefon.

Ajo tregoi se Paula është një besimtare e jàshtëzakonshme, “Më ka inkurajuar që të pranoja gàbimet. ‘Gàbimi nuk ishte se ti besove. Edhe Jezus Krishti besoi, por njeriu më i ngushtë e shiti te tràdhtarët dhe mos harro që rìngjallja vjen pas kësaj që ka ndodhur. Ndoshta për Shqipërinë ishte shumë shpejt për të patur një grua kryetare partie. Mos u dorëzo! Ke nèvojë për të reflektuar. Ke nèvojë për të pranuar gàbimet e tua’”, kujtoi Monika disa nga fjalët e Paulës, e cila siç tha, i ka dhënë një motivim të jàshtëzakonshëm.

Monika e cilësoi Paulën një mike të vërtetë dhe jo si shumë të tjerë, që siç u shpreh, e kanë përdorur atë dhe Ilirin në momentet e tyre më të mira, dhe më pas jo vetëm janë làrguar por edhe kanë ngulur thìka pas shpìne.

Pas këtij momenti emocionues, vëllezërit korçarë Endri dhe Stefi Prifti e përshëndetën kryetaren e LSI-së me këngën “Si lule Margarita” duke dhuruar momente shumë të bukura në studio.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!