LAJMI FUNDIT/ Mbÿllet votimi për zgjedhjen e kreut të ri të PD-së, s’do ta besoni diferencën e madhe…

2918BFC7 5CFB 4158 A484 A4C2612E6117

Ka përfùnduar procesi i votimit për zgjedhjen e kreut të ri të Partisë Demokratike.

Ky proces nisi në orën 08:00 ditën e sotme dhe u zhvillua në 108 qendra votimi në gjithë vendin.

Në garë në këto zgjedhje të ‘Rithemelimit’ për kreun e PD-së janë ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish kreut të PD-së në Kukës Ibsen Elezi.

Tashmë ka nisur dhe procesi i numërimit në disa qarqe dhe pas një pushimi të shkurtër prìtet për 2 ose 3 orë të jepet një rezultat paraprak.

Deri më tani mësohet se në Shkodër kanë votuar në 4 qendra të hapura mbi 1500 anëtarë të PD-së, në Roskovec 476 anëtarë të degës ku më Berisha kryeson me votat dhe në Lushnjë paraprakisht dihet se kanë votuar 814 demokratë.

Ja numri i votave deri më tani në disa qarqe të tjera: 1225 anëtarë Devolli, 1278 Maliqi, 394 votues në Kolonjë, 516 në Pogradec, 665 në Korçë, 296 vota në Kukës, 890 vota në Vlorë, 483 vota në Kuçovë etj.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!