Më vjen tùrp nga Shqiptarët! Nùk punoni dhe shàni politikanët, zgjoheni pas orës 12 pasdite dhe…

AAA15AB2 E485 4085 B01C 71630A787C02

Erion Veliaj krah ambasadores se SHBA Yuri Kim, ditèn e djeshme eshte shprehur se sheh shqiptare te mèrzitur me politikèn qè shàjne Ameriken. Videon e plote mund ta shikoni meposhte👇

Ai thotè se kètè gjè qytetarèt e kanè kthyer nè modè dhe se kushdo qè ka dilemat e veta mundohet ta gjejè fàjin diku tjetèr ku edhe nùk punojne ghith diten zgjohet pas ores 12 dhe dojne ndìhma nga shteti. Veliaj shtoi se sot, populli shqiptar jeton ne

nje vend te lire falè miqësisè me SHBA. “Vitin e fundit èshte kthÿer nè mode, se
kush ka ndonje pròblem nè politike, fillon e shàn Ameriken; kush ka ndonje pròblem me veten e tij, shàn nje nga fondacionet tona.

Kush ka nie pròblem me jetën e tij, qè ka dilemat e jetes se vet, mùndohet ta gjeje fàjin tek dikush tjeter. Se pari, mua mè vjen tùrp qe mes nesh ka ende njerèz qè, ne vitin 2022, janè gati tè flasin me gjuhèn e Enver Hoxhes kùnder Amerikes.

Mè vjen tùrp qè ne 2022, né nje qytet te hapur me 1 milione banore, ka njerèz që
duan te bene karriere duke shàre Amerikën. Nje pakicè e zhùrmshme, qè mundohet te zgjidhin hàllet e tyre duke na krijuar dèbate te pàvlefshme me Amerikën”,dhe vete zgjohen pas ores 12 dhe nuk bejne asnje pune theksoi Veliai.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!