‘E PABESUESHME’ Rama bën lëvizjen e paprìtur! Ish-ministrja e PD-së do të jetë Presidente e Shqipërisë(EMRI)

811DA09B 87F2 47DF 8F99 F3299A1CDAE8

kete here ka befasuar kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka folur mbrëmjen e djeshme në një emision televiziv për zgjedhjen e Presidentit të ri.

Ndoka deklaron se Rama e ka vendosur se kush do të jetë kreu i shtetit.

Nard Ndoka nënvizoi se Rama së bashku me Alibeajn po bëjnë “lojë” me këtë proces pasi e kanë vendosur që kreu i ri i shtetit të jetë një grua, pra Majlinda Bregu.

“Rama po aktron dhe po bën një lojë me këtë proces, po përpìqet që të thellojë hendekun mes opozitës nëpërmjet diversionit,. Po e keqpërdor Lulzim Bashën dhe mbetjet e tij. Po përpìqet të marrë maksimalen që vetëm proces kushtetues nuk mund të quhet. Nëse mund ta themi edhe emrin dhe besoj shumë që Majlinda Bregu emri i përzgjedhur nga Edi Rama për shumë arsye.

Emri i Presidentit do të jetë femër, pra Majlinda Bregu. Rama përpìqet që të jetë interesant dhe ka bërë një lojë pa nxjerrë gjurmët e realitetit, pra është tàllur me grupin e vet parlamentar duke iu kërkuar disa emra nëpërmjet zarfeve. Po vazhdon të tàllet me Alibeajn dhe këto janë lojëra, të gjithë e dinë emrin edhe Alibeaj e di emrin por kjo bëhet një lojë e Ramës. Kjo është një lojë e dyshes Rama – Basha i cili është futur në bùnkerin e Ramës.

Majlinda Bregu emri i zgjedhur nga opozita? “Rama ka hèdhur në treg që àsnjë prej tyre nuk do të jetë, këtë lojë po bën edhe Alibeaj duke nxjerrë disa emra që askush nuk do të bëhet. Alibeaj nuk ka as firmat për të propozuar një kandidat pasi sot kishte vetëm 18 deputetë.

Ramës i intereson kjo lojë që të marrë kapitalet maksimale për të treguar tolerancën. Bregu është një dashamirëse e Lulzim Bashës, është më afër me Berishën, pra intriga e Ramës është e madhe. Rama luan me lojtarë të vegjël që i binden. Majlinda Bregu nuk ka një format që të jetë “ùshtare” e Edi Ramës por mënyra e procesit që e fut në një vorgull atë i jep një ngjyrosje jo politike, por bën një lojë të pìstë politike”, tha Nard Ndoka.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!