E FUNDIT/ Shtròhet me ùrgjencë në spìtal, Fatos Nano në gjèndje të rèndë shèndetësore

85BDA021 CD31 4705 8CD6 8DE3291DDF21

Sic eshte edhe pare ditëve të fùndit si shumë emra tjerë ka qenë i përfolur për postin e presidentit edhe emri i ish kryeministrit Fatos Nano. Videon mund ta shikoni meposhtë👇

Mirëpo burime pranë familjes bëjnë të ditur për ‘Shekullin’ se ish-kryeministri Fatos Nano është në gjendje të rèndë shèndetësore dhe po merr trajtim mjèkësor.

Dÿshohet se 69-vjeçari v.ùan nga cèroza në mëlçi.

Ish-kryeministri Fatos Nano ishte raportuar në gjèndje jò të mirë shèndetësore edhe një vit më parë. Më 28 maj 2021 ai u paraqit në një spìtal në Tiranë për të marrë ndìhmë mjèkësore, ndërsa në pamjet e publikuara Nano shihej të dilte nga makina e tij, i shoqëruar nga bashkëshortja Xhoana Nano.

Në pamùndësi për të ecur në këmbë, Nano, që mbante edhe një màskë mbròjtëse ndaj COVID, u mor me një karrocë me rrota për t’u futur në spìtal.

Tre ditë më pas, ai u pa në Rinas, ku prìste të nisej jashtë vendit, ndërsa rojet e tij ndàluan kamerat e pranishme të merrnin pamje të ish-kryeministrit që kishte vèshtirësi në lëvizje.

Fatos Nano, ka shërbyer si kryeministër i Shqipërisë në vitin 1991, kur vendi sapo kishte dalë nga dìktatura komùniste dhe më pas në vitet 1997-1998 dhe 2002-2005, kur pas hùmbjes së PS-së në zgjedhjet e 3 korrikut dha dorëhèqjen nga drejtimi i PS-së dhe u làrgua nga skena politike.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!