SPAK megaòperacion në të gjithë Shqipërinë: Qeveria Rama në rrèzìk, publikohet emri i ministrit për arrèstìm(VIDEO)

collage 19

Polìcia e Shtetit është duke ndërmarrë një aksìon për ndàlimin e dhjetra personave me ùrdhër të SPAK ku ka lèshuar 32 emra për arrèstim.

Burime bëjnë me dije se Polìcia ka nisur kontrollet në disa qytete të vendit, për ekzèkutimin e ùrdhër arrèsteve, ndërkohë që dy persona bëhet me dije janë ndàluar në lagjen 5 Maji në Tiranë ku sipas

informacioneve te para, të nèrvòzuar ata kane akùzuar qeverine Rama me arsyetimin se ajo eshte kapobàndà qe drejton dhe se shum shpejt ata para gjÿkatesit do te tròndìsin kete qeveri ku do te paraqesin emra ministrash qe jane te implìkuar ne ngjarje krìmìnale me prova dhe video u shprehen ato para kamerave. Videon e plote mund ta shikoni meposhte👇

Deri tani ka pak detaje në lìdhje me akùzat që rèndojnë ndaj personave për të cilët SPAK ka lèshuar ùrdhër arrèste.

Paraprakisht dÿshohet se ùrdhër arrèstet janë lèshuar pasi i pènduari i drejtësisë Nuredin Dumani, ka treguar bashkëpunëtorët dhe urdhëruesit e disa ngjarjeve krìmìnale të ndòdhura kryesisht në qytetin e Elbasanit.

Dumani u arrèstua pak javë më parë në qytetin e Fierit, në një aksìon të polìcisë së shtetit, pasi i shpètoi një përplàsje me armë në rrethrrotullimin e Bradasheshit në Elbasan.

Ai dÿshohet se u përbàll me àrmë me Talo Çelën, një prej 5 personave më të kërkuar aktualisht në vendin tonë, pjesë e gràbitjes së Rinas, dhe i dÿshuar për disa vràsje që pasuan në vitet e fundit.

As SPAK dhe as Polìcìa nuk kanë dhënë njoftim për aksìonin që është ende në vijim.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!