Nùk kanë fùnd surprizat! Basha nùk làrgohet nga politika Shqiptare, s’do ta besoni lajmin e paprìtur për president…

collage 20

Diten e fùndit po votohet per te nxjèrre kandidatet per presidentin e Shqiperisë nga opozita dhe pozita ku kane dale tashme shum emra per kandidat, ku me i perfoluri ishte ai i Dashamir Shehit qe u dha nga Fatmir Mediu.

I ftuar ne topnews Astrit Patozi po ashtu edhe Ish ministri Fatmir Mediu dhane mendimet e tyre kùndrejt zgjedhjes se kandidaturave per president duke shpjeguar procesin ashti dhe interesin politik per zgjedhjen e tij nga ana e tyre.

Astrit Patozi i pyetur nga gazetarja e top news Elisa per fatin e Lulzim bashes dhe a do te jete ai nje kandidat i mundshem per president te Shqiperise, Patozi u shpreh si ky post i perket i nje politikani jo i skalionit te pare qe nuk eshte nje nga 4 dinozauret por qe ka deshmuar gjate karrieres se tij integritet dhe nje lloj moderazioni.

Gazetarja: Mund te ishte Zoti Basha?
Lulzim Basha s’mund te jete sepse hyn te kto dinozauret, aq me teper Lulzim Basha s’mund te jete sepse eshte nje karte politike e djègur edhe se ai do te kishte deshire nje gje e tille ku po ben te pamùnduren per tu futuar kandidat por nje gje e tille nuk do te vije nga partia Demokratike u shpreh Patozi.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!