‘BEFASON’ Monika Kryemadhi! Si kùrrë më parë tregon kush e mori floririn në 97-ten,Ilir më tregoj se….

D92B14F0 DBDA 42DB BB02 62697D64EEFA

Duket se Kryetarja e LSi-s, Monika Kryemadhi ishte e ftuar ne “Fíks Fare”, ku mes humorit dhe sarkazmès folí edhe pèr çèshtjen e florírít, pasí u ngàcmua nga moderatorèt e emísionit.

Kryemadhi tha se duhet te pyesím Garden e republíkes sepse sípas saj ata e morèn
dhe e dèrguan gièkundí nè 1997. Pyetje: Ju kè doni, drejtèsínè e re apo atè tè vjetrèn? Kryemadhí: Unè nuk dua as dreitèsínè e re as te vjetrèn. Pyetje: Po Basha kè do? Kryemadhí: Pyete vete.

Moderatorí: Basha per ty ka thènè, kur e dègjoj unè o zot sí mè vjen… (vendoset nè sfond zèri i Bashès kur thoshtè ne 2017 ge “LSI eshtè nje organízatè krímínale) Kryemadhí: E ka pas per Lefterín dhe Nasípín. Pyetje: ilíri e ka zemrèn flori, ti ie vaizè florí, te ka dhène ndoniè florí ilir Meta?

Gazetarí: Po lère c’e pyet ku ka lìdhje Meta me florirín. Kryemadhí: Duhet te pyesní Gardèn e repulkikès ne 1997 se sí e morèn florírín.

Pyetje: Sa vota do marím? Kafen e kam marrè e kam pírè vetè e kam kthyér vetè, po mè duhesh tí tè gjejmè sa mandate do marrím. Duket nje 4 kètu.. Kryemadhí: Shtoí dhe ne zero. Moderatorí: Po dhe njè zero ketu.

Kryemadhí: Mos shiko filxhane se do perfùndosh sí Rama kokèn ne Stamboll dhe trupin ne Surrel. Fjalèt e mía këtu do jenè te teperta pèr tè bèrè polítíkè, por í them te rinive dhe te rejave që te dalín masívísht dhe tè votoine.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!