Zbulohet pasuesi i Ilir Metës: Dashamir Shehi drejtë Presidencës për të marrë postin e Ilir Metës…

collage 16

Diten e sotme kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu në cilësinë e kreut të Aleancës për Ndryshim ka zbuluar emrin e parë që propozon opozita për Presidentin e ri të Republikës së Shqipërisë. Videon e plotë mund ta shikoni meposhte 👇

Gjatë intervistës për Top Tolk, Mediu tha se ka dìskutuar me kreun e PAA Agron Duka, ku kanë shprehur emrin e Dashamir Shehit si personin e duhur për të ardhur në krye të shtetit.

“Racionalja do kërkonte një kandidat të përbashkët. Ne si opozitë duhet të jemi të afruar për të krijuar mes veten marrëdhënie konsensuale pastaj ta ndërtojmë me palën tjetër.

Ne kemi filluar të dìskutojmë edhe për emrat. Unë kam diskutuar e me Agron Dukën dhe kemi propozuar emrin e mikut tonë Dashamir Shehi. Ka një histori politike por thamë edhe një herë që duhet konsensus i përbashkët”, tha Mediu.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!