Çfarë po ndodh? Askùsh nuk do të lejohet të hyjë në Tiranë, paralìzohet kryeqyteti(VIDEO)

collage 15

Diten e sotme eshte dhe lajmi se qeveria ka vendosur që data 25 Maj të jetë një ditë pùshimi për punonjësit e administratës në qarkun Tiranë, për shkak të organizimit të finales së Konferencë League. Videon e plote mund ta shikoni meposhte👇

Lajmi u bë i ditur nga ministri i brendshëm Bledi Çuçi, i cili tha se kjo masë është në kuadër të masave të ndërmarra për organizimin e finales mes Romës dhe Feynord.

Në 25 Maj do të jetë po ashtu ndàlim qarkullimi me makinë në të gjithë Tiranë, duke bllòkuar deri në orën 18 të pasdites dhe hyrjen e mjeteve nga rrethet e tjera të Shqipërisë.

“25 maji do të jetë ditë pùshimi për administratën, në kuadër të masave për organizimin e finales, një nga eventet më të mëdha që vendi ka pasur.

Kemi një pritshmëri nga gati 5-6 herë më shumë për bileta, nga kapaciteti që ka stadiumi Air Albania. Po marrim të gjitha masat që ajo të jetë një ditë feste për të gjithë, jo vetëm për sportdashësit italianë dhe hollandezë.

25 Maji do të jetë një ditë pa makina në të gjithë Tiranën, përveç ùrgjencave, do të bllòkohen të gjitha akset hyrëse në Tiranë, deri në orën 18:00, kushdo mund të vijë në Tiranë pas orës 6 të pasdites. Do të garantojmë që fluski të garantohet në mënyrë sa më shembullore”, u shpreh Çuçi.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!