Moment tensìoni në takimin e ish kryeministrit! Demokrati befason Berishën, duke nxjèrr nga “xhepi”….

79D7E0F6 F82B 43F4 AE43 71EAE024F9B2

Diten e sotme ne takimin e rradhes ne Berat ìsh-kryeministri Sal Berisha është surprizuar nga një demokrat.

Ne nje moment te paprìtur nje demokrat eshte ngrìtur duke cuar nje dolli por kjo ka sjell nje moment tensìni per sigurine e ish kryeministrit Berisha derisa qytetari nxorri nje shishe me raki.

Ai dha sugjerimet e tij sesi të zgjerohet Partia Demokratike dhe në përfundim të fjalës së tij, qytetari ngriti një dolli për Berishën, ndërsa gjesti i tij shkàktoi të qeshura në sallë.

Qytetari: Bravo doktor për energjinë pozitive, duhet të shtyni pisllëkun stok që ka ngèlur nga paraardhësi. Kam mendimin personal sesi PD të bëhet më e madhe. Populli shqiptar është hàshashizuar, Duhet të ngrihen grup sèksionet, duhet të zgjohen dhe duhet që një ditë PD të organizojë një maratonë.

Atje do të shkojë mosha ime, një i ri dhe një e re, krijohen lìdhjet dhe aty krijohet elektorati gri. Nuk duhet ta përmendim më Bashën, ai është kapitull i mbyllur. Për mua Basha është një fëmijë i edukuar, sepse ai lajmëroi ka*a ka*a, por ne nuk e nxorëm jashtë dhe na i bëri në mes të shtëpisë. Ne do merremi me ringritjen e PD.

Kur të shkosh në parlament do t’i thuash Ramës se ka njohuri nga bota e përtejme, që të bisedoj me stafin e botës së përtejme nëse kanë ndërmend të më shpèrblejnë mua me xhenet, nëse atje është Rama, le të më çojnë në xhenem mua. Me Ramën bashkë jo. Tani doktor..( nxjerr shishen e rakisë). Të gjithë tv që më denigruan unë nuk jam pìjanec Berati.

Berisha: E kemi tradicionale, mos ia merr pijen. Qytetari: Të kam gjetur dolli bash! Berisha: Gëzuar! Qytetari: Duhet të na prìsh përpara drejt fitores, kastile e mora.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!