Moníka Kryemadhí “shèrr” me Grída Dumën: “S’merrem me kù*vɑ që hanë b…”

C082798F 7C70 4CFD 9905 2DD2C8C6C8DE

Kete here ka bèfàsuar Nènkryetarja e Partisè Demokratike, Grida Duma, ka folur pèr zgjedhjet e pjesshme tè 6 marsit dhe prioritetet e PD nè keto zgjedhje.

Deputetja e PD tha se objektivi èshtè gè te fitohen te 6 bashkitè, ndèrsa nuk nguroi tè sùlmojè LSI, duke thènè se mbìjetoi nga partitè e tjera dhe se po pèrfiton nga gjàknxèhtèsia e demokratève nè kètë moment krìze. “LSI èshtè niè parti qè mbijetoi mes partive te medha.

Po perfiton nga gjàknxèhtesia e demokratève dhe nga mènyra se si po i terhèq Berisha ata pas vetes, pa diskutim. E kam parè veten te gòditur dhe te còpètuar ne masen 100%. Nè politike nèse tregon se ke dèbulese, nuk je per atè punè. Nè politikë çdo gië èshtè test, se kthehesh ne meme.

Çdo giè nè politikè èshtè test. Por a èshté testi i PD? Jo nuk e besoi kete. Nuk e shikoj dot PD sic èshte tani. Une punoj pèr bashkimin e jo pèrçàrjen. Ata s’jane kùndershtaret e mi, e kam pèr atate Foltores. Unè do te vazhdojè te lùftoj per kete. Nuk duhet te jepet mesazhi qè pèr hir te nierit apo tjetrit ne shkàterroime shtepine. Kjo krìze èshte e perkohshme”, U shpreh Grida Duma. Pas sùlmeve te Dumès, ka reaguar Monika Kryemadhi. E pyetur nga gazetarèt pèr sùlmet e deputetes sè PD, Kryemadhi tha:

“Nuk merrem me ku*va qè hane burra. Une kam vec ne keshille per grate e Bashes, te kene kùjdes e te mòs merren shume me LSI-nè, ndryshe do u nxjerr tè palarat”
Nga LSI, Grida Dumès iu pèrgjigi edhe Elona Guri. “Sot, Grida nè pànik duke e parandjèrë rezultatin e 6 marsit sùlmoi LSI duke zevendesuar Gazin ne rolin e tif te perditshem. Grida, pèr ti ardhur ne ndìhme Lulit, aleatit me besnik te Ramès dhe Rilindjes, beri ne dìversion te pamoralshem per votuesit dhe anetaret e PD-së duke perdorur si tabele Levizien Socialiste per Integrim.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!