Kjo nùk prìtej! Përplàsje mes Rames dhe Berishes, zbulohen aferat me Vucic, del VIDEO…

OIP

Kete here ìsh-Kryeministri Sali Berisha ka vijuar fushatèn e zgiedhjes se kreut tè PD-sè ne Kukès. Nè fjalèn e tij Berisha ka hè.dhur akùza duke thènè se Kryeministri Rama ka bèrè tè pamùndurën pèr tè pasur njè opozitè tè rrème nè vendin tonè. Videon e plote mund ta shikoni meposhte 👇

Teksa èshte ndàlur dhe te marrèdhènia e Edi Ramès me Aleksandèr Vuçiç, duke thènè se kreu i qeverisè nuk I kursen fjalèt e mira pèr presidentin serb e nxjerrè keq Albin Kurtin.

Sali Berisha: Ku jemi sot ne, a nuk kemi sot njè qeveri qè èshtè mè e afert me te Beogradit sesa me te Kosoves, a nuk kemi ne njè qeveri e cila nè mènyrën mè tè pàimagjinueshme i bèn tualet Aleksandèr Vuçiç.

Edi Rama nuk kursen fjalè tè mirè pa thenè pèr Vuçiç pèr te nxjèrrè te keq Albin Kurtin dhe udhehèqjen politike ne Kosove. Ju premtoi se do tè bèhem Avni Rrustemi i àrdhshem nèse tèntoj te veproj ne dèm te shqipetarève.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!