Plàs skàndàli në Kryeministri: Vajza e Linda Ramès “bashkejeton” me Ministrin e Jashtèm te qeverisè “Rama’’

AD6D7F53 0B0F 4C2A BC78 DB94C637759F

Koheve te fùndit nè rrjetet sociale, dhe disa portale po flitet gjithènje e mè shumè se vajza e gruas sè Kryeministrit Rama, Linda Ramès, Rea, dhe Ministri i Europes dhe Puneve te Jashtèm – Genti Cakaj, janè ne “bashkèjetes” si i thone nè Shqipèri, kètij lloj trendi.

Madje komentuesit te ndryshèm shkojne ag làrg me kètè “konpiracion”, sa thonè qe
Shqipèria, tashmè simbas tyre, èshtè nè dorè tè Linda Ramès, ngaqè Gent Cakaj ish Ministri i pèrzgjedhur i Kryeminitrit te Shqipèrise Edi Ramès, i caktuar per te

ushtruar postin e Ministrit të Europes dhe Puneve te Jashtèm te
Shqiperise, vazhdon tè ketè nje lìdhje te “fshèhet” dashurie me Rea Xhillarin, vajzèn e gruas se Edi Ramès, Linda Rama.Pèr kètè ne disa portale ka dhe hamendje, pikepyetje, komente, madje edhe akùza tè cdo lloji, pèrfshìrè edhe ato per fenomenin e nepotizmit nè Qeverin Rama 2.

Lìdhur, keto, edhe me qëndrimin e Kryeministrit Rama, pèr tè emèruar vitin e
kaluar Gent Cakaj, nè postin e Ministrit tè Europes dhe Puneve te Jashtèm, e
sidomos, ky rast èshtè manifestuar haptazi, nè kèmbènguljen pèr ta bèrè ministèr
“de facto” edhe pa dekret presidencial – post tê cilin qè ai edhe po e mbante duke e promovuar atè si Ministèr i Europes dhe Puneve te Jashtèm

Madje, ka edhe dyshime se llir Meta mund tè kishte marr informacione nga
shèrbimet sèkrete tè sigurisè kombètare te Shqipèrisè, pèr kète lìdhje “dashurie'” mes Genti Cakaj me Rea Xhillarin, vajzen e gruas se Edi Ramès, por nè opinionin publik dhe me diplomaci ai e lìdhè mos dekretimin e Cakaj – me “codin e sigurise” dhe si shprehej Meta

se “profili i zotit Genti Cakaj, i propozuar pèr postin e ministrit pèr Evropèn dhe Punèt e Jashtme, kishte mùngesè tè gartè tè pèrvojès politike, diplomatike, administrative, shtetèrore, nè secilin element dhe ne tèrèsi”.

Per kète Kryeministri Edi Rama, e kishte sùl.muar Presidentin Meta, pèr tè cilin ai thoshte se po shkèlte Kushtetuten dhe po gòdiste me atè rast qeverinè duke mos dekretuar Gent Cakajn – nè postin e Ministrit tè Jashtèm, ngase Ilir Meta mund ti ketè sugjeruar Ramès,

se “Genti Cakaj, “bashkèjeton” me Rea Xhillarin, vajzèn e Linda Ramès, dhe se ky do tè ishte njè “skàndal” mbasi shfaget hapur fenomeni i nepotizmit nè emèrimet nè qeveri dhe sidomos nè atè mè tè pèrfolurin Ministrinè pèr Europën dhe Punèt e Jshtème,

“Qè Presidenti ynè tè shkèlè Kushtetuten, gòdasè qeverinè, nèpèrkembè niè dialè te ri e tè paktèn 1 000 herè me te ditur se ai. duke u marrè paturpèsisht me fjalè si te ishte Deshmitari X….Oh cfarè marre! Ilir Meta me qygarèt e kadrinjtè mbrojne Kosovën nga njè shqiptar i Kosovès. Pupupu”, do tè shkruante nè rèagimin e tij shume te àshpèr Rama ne Twitter.

Mè pas ne kètè histori u pèrfshì edhe analisti dhe kèshilltari personal i Edi Ramès, Baton Haxhiu nga Kosova, me pashaportè tè Shqipèrise, tè cilin komentuesit e quajnè shkesin ose mblesèrin ne kete lìdhje dashurie te Genti Cakaj nga Kosova me Rea Xhillarin, vajzèn e gruas sè Edi Ramès, ne Tirane

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!