Rama pas mandatit të 3-të drejt làrgimit? Kryeministri njofton hapin e rradhës për të gjithë shqiptarët.. të jeni gati për…

collage 12

Diten e sotme Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim në procesin për zgjedhjen e kryetarëve të rinj të partisë Socialiste në të gjitha bashkitë. e vendit.

Rama kërkoi që të kishte një proces transparent ku të zgjidheshin persona të cilët mund të jepnin kontributin e tyre duke përmirësuar pikat e dòbëta duke qenë se vitin e ardhshëm do të mbahen zgjedhjet vendore.

Ku ju kerkoi te gjitheve te jene aktìv dhe me vlera ku kerkesa ishte me se shumti per te rinjte e vendit qe sipas Rames ata do te jene e ardhmja e vendit ku mund te marrin edhe postin e kryetarit te Partise Socialiste nje dite, ku un s’dò te jem pergjithmone u shpreh kryeministri ne krye te kesaj partie.

Rama: Vitin e ardhshëm kemi zgjedhjet vendore. Tani u bë e zakonshme që ne të kemi mbi kokë gjëra të jàshtëzakonshme. Ndërkohë zgjedhjet janë aty dhe ne duhet t’i bëjmë dhe t’i fitojmë. Për t’i fituar zgjedhjet na duhet jo vetëm të përsërisim gjërat e duhura por na duhet të shkojmë edhe më tej.

Aq më tepër kur jemi në kushtet kur nuk e kemi një opozitë që të sfidon në këtë drejtim. Duhet ta bëjmë vetë, duke parë gjërat që nuk kanë funksionuar siç duhet sepse mund të kthehen në një pròblem më të madh.

Tirana është një sfìdë e jàshtëzakonshme për njëmijë e një arsye dhe për një mijë e një pròbleme të jetës së përditshme që janë pròbleme të një komuniteti shumë të gjerë dhe ne na duhet që edhe për këtë arsye në Tiranë dhe kudo tjetër ne të kemi një parti e cila të ketë njerëz që të shtojnë komunkimin me njerëzit.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!