E FUNDIT/ Tirana trònditet nga 2 lèkùndje tèrmeti, dalin detajet e para…

1611243619 1571986552termet3768x432840x4401 1

Dy lëkùndje tèrmeti janë ndjerë vetëm pak minuta më parë në Tiranë.

11 5

Tèrmeti ka qenë me magnitudë 4.4 dhe 3.3 të shkallës Rihter, ndërkohë që është ndjerë në disa qytete të ndryshme të vendit.

Shumë qytetarë kanë raportuar në redaksinë e Faxweb.al se i kanë ndjerë lëkùndjet, ndërkohë që sipas Esmc epiqendra ka qenë shumë kilomëtra larg Tiranës.

Lëkùndja 4.4 e shkallës Rihter ishte me epiqendër në fshatin Topojan të Njësisë Administrative Shupenzë në Bashkinë Bulqizë.

Sipas përditësimeve epiqendra e tèrmetit ka qenë në kufirin shqiptaro maqedonas, dhe është ndjèrë shumë në disa fshatra të Bulqizës.

Derimë tani nuk raportohet për dème.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!