E FUNDIT/ Nùk gjen qetësi toka, tèrmeti “tròndit” vendin, mesohet epiqendra dhe magnituda..

1611243619 1571986552termet3768x432840x4401 1

Një tèrmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter trònditi Santorinin mëngjesin e së dielës. Lëkùndjet u ndjènë pak minuta pas orës 8:30.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tèrmeti ishte me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter, me magnitudë 19 kilometra në jug të Kepit të Santorinit. Thellësia fokale është vlerësuar në 13.9 km.

Tèrmeti është ndjèrë edhe në Kretë. Kujtojme se pak dit me pare jane ndjere disa lèkùndje edhe ne shqiperi po ashtu edhe ne shtetin fqinj itali.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!