Dalin detaje trònditëse si kùrrë më parë/ Ja Fjalet E Adem Jasharit Per Sali Berishen Qe Po Tròndisin Gjithe Vendin (VIDEO)

42749F3C 07F2 4199 A175 A0548456FC4A

Koheve te fùndit po qarkullojne shum fjale kùndrejt marredhenieve mes Jasharit dhe ish kryeministrit Berisha. Ja fjalet e Adem Jasharit per Sali Berishen qe po tròndisin gjithe vendin. Per me shume shiko videon e plote mëposhte 👇

Qerim Kelmendi, ish-ùshtar i UÇK-sē, ēshtē personi qē u vrà para njē viti, kishte dhēnē njē intervistē ekskluzive pēr gazetēn tema.

Nē intervistēn ekskluzive pēr “DITA”-n botuar nē 21 shkurt 2013, ai kishte rrēfyer detaje tē kētyre kohēve, duke e akùzuar madje Berishēn edhe pēr njē takim qē sipas Kelmendit ai ka zhvilluar me Zhelko Raznatoviç Arkanin nē Shkodēr nē vitin 1992.

Mē tej Kelmendi hìdhet nē ngjarjet mes viteve 1997-1999 ku ndēr tē tjera sqaron edhe rolin e Berishēs dhe Bukoshit gjatē lùftēs sē Kosovēs.

Gjatē intervistēs, Kelmendi pērmend edhe natyrēn e lìdhjeve mes UÇK-sē dhe familjes Haklaj nē Tropojē, veçanērisht Fatmir Haklajt.

Qerim Kelmendi ka punuar ngùshtē edhe me heroin e lùftēs Ilir Konushevci si dhe me Adrian Krasniqin nē krijimin e bazēs sē nèvojshme lùftarake pēr ùshtarēt e UÇK-sē ku u shpreh se Berisha ne ate kohe po ndìhmonte serbet dhe po punonte kùnder Adem Jasharit u shpreh ai ne kete interviste.

Add comment

Your email address will not be published.

Trending Posts

error: Content is protected !!